Cresterea copilului

Irina Petrea, fosta Supernanny de la Prima TV, marturii tulburatoare despre ultimii 2 ani: "Pe mama am avut-o filmata cum a murit"

 

In ultimii ani, Irina Petrea, cunoscuta drept Supernanny, a trecut prin momente dureroase, dupa ce si-a pierdut parintii si fratele.

Psihologul Irina Petrea a devenit cunoscuta pentru toata tara dupa aparitia ei in emisiunea Supernanny. Aceasta avea rolul de a le explica parintilor ce greseli fac in cresterea copiilor si cum ii pot educa pe acestia fara a ridica tonul la ei.

Dupa ce nu a mai aparut la TV, Irina Petre a trecut printr-o adevarata drama, iar viata ei nu a fost deloc usoara. “In 2020 a murit tata, in conditii foarte oribile, iar mama a murit la 5 luni dupa… Pe mama am avut-o filmata cum a murit, pentru ca am pus camere in casa, n-am putut sa nu ma uit.. Mi-a fost foarte greu pentru ca a murit singura (…) A murit si fratele meu acum 3 luni”, a spus aceasta.

Irina Petrea a vorbit despre o alta drama a vietii ei, faptul ca nu a putut avea copii. “Sunt multe lucruri la care m-am rugat si nu au venit. Unul dintre acestea au fost sa am copii ai mei. Am facut tot ce trebuia din punct de vedere medical. Am fost foarte furioasa, foarte dezamagita. Nu mai puteam lucra cu copiii, nu mai suportam sa vad pe strada mamici cu copii care faceau greseli.

Imi era greu sa vad mame care se comportau stupid cu copiii lor si care faceau greseli oribile in educatie. Imi venea sa sar pe ele si sa le bat”, a marturisit Irina Petrea la emisiunea Cioburi din Oglinda.

 

 

 

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din cresterea-copilului

Sfatul expertului