Dieta si nutritie

#adele #slabit #dieta

Cum a reusit sa slabeasca Adele peste 40 de kilograme. Oricine ar putea sa faca aceste schimbari simple

Pentru a ajunge la silueta de invidiat pe care o are acum, Adele a facut cateva schimbari simple in stilul ei de viata.

 

Adele s-a confruntat multi ani cu obezitatea, insa a reusit sa introduca disciplina in rutina ei zilnica si, astfel, a slabit peste 40 de kilograme.

Pentru a-si proteja vocea, pentru ca a avut si o hemoragie, Adele a renuntat la fumat. In aceeasi perioada, cantareata a renuntat la alcool, dar si la cafea si ceai, deoarece le indulcea cu zahar. De asemenea, Adele a mai renuntat si la alimentele iuti si la citrice.

Desi nu se declara o impatimita a sportului, Adele si-a luat antrenor personal si a inceput sa mearga la sala de fitness. “Ma plang, in mare parte. Nu sunt genul care sa se grabeasca la sala, la naiba. Nu-mi place. Imi place sa lucrez cu greutati, dar nu imi place sa ma uit in oglinda. Mi se sparg vasele de sange de pe fata cu mare usurinta”.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dieta-nutritie

Expertul Acasa.ro, dr Cristina Ciuca, medic oftalmolog

Experti Sanatate

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie: Cum sa iti stimulezi imunitatea toamna?

Experti Sanatate

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie: Sfecla rosie, aliat de nadejde in curele de slabit

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie

Pune o intrebare


Citeste pe ele.ro

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului