Dieta si nutritie

#lino golden #slabit #dieta

Lino Golden a spus adevarul: Modul prin care a slabit 30 kg in doar trei luni

Atunci cand a aparut pentru prima data in showbiz, fiind promovat intens de Alex Velea, in casa caruia a si locuit o perioada buna de timp, Lino Golden arata diferit fata de acum.

Chiar daca diferentele nu sunt foarte mari, artistul a suferit o schimbare radicala, deoarece la 16 ani avea mult mai multe kilograme decat in prezent.

Concurent in cel mai recent sezon „Chefi la cutite”, de la Antena 1, Lino Golden a dezvaluit ca a reusit sa slabeasca 30 de kilograme in doar trei luni. Asta dupa ce a tinut dieta si s-a apucat de sport.

„Aveam la 16 ani 100 de kilograme. Atunci m-am gandit sa slabesc si a inceput procesul. Am inceput sa alerg in parc, dar am alergat doua minute si era sa chem ambulanta, pentru ca mi s-a facut rau. Am inceput sa invat despre dieta si despre ce trebuie sa mananc. Au venit toate pe parcurs. Dupa ce am inceput dieta, am mancat numai light, adica salata, piept de pui, oua, ovaz... Prima chestie a fost alergatul, dupa a fost si dieta. Au fost super importante ambele chestii. In prima luna am slabit 10 kilograme, iar dupa doua luni inca 10 kilograme. In total, in trei luni, s-au facut 30 de kilograme. Dupa ce am slabit atunci, a venit BAC-ul, stresul... si m-am ingrasat iar 15 kilograme. Dupa a trebuit sa le dau jos. A fost mult mai greu. Am stat mult si am gatit”, a spus Lino Golden.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din dieta-nutritie

Expertul Acasa.ro, dr Cristina Ciuca, medic oftalmolog

Experti Sanatate

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie: Cum sa iti stimulezi imunitatea toamna?

Experti Sanatate

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie: Adevarul despre MURATURI

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie

Pune o intrebare


Citeste pe ele.ro

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie: Sfecla rosie, aliat de nadejde in curele de slabit

Expertul Acasa.ro, Ana Ionita - consilier in nutritie

Pune o intrebare