Vedete internationale

#ultimele cuvinte #pompier #printesa diana #accident

Care au fost ultimele cuvinte ale Printesei Diana, inainte de a muri. Ce l-ar fi intrebat pe un pompier ajuns la locul accidentului

In 1997, in Paris, Printesa Diana a murit in urma accident tragic de masina. Un pompier care a fost la locul tragediei a facut publice ultimele cuvinte ale lui Lady Di.

 

In urma cu 25 ani, Printesa Diana murea intr-un accident tragic, dupa ce masina in care era s-a izbit de un pilon de sustinere, cu 110 km/h, in tunelul Pont de l'Alma din Paris.

Xavier Gourmelon a fost unul dintre primii membri ai serviciilor de urgenta care a ajuns la locul accidentului si a apucat sa o vada pe Printesa Diana cand inca traia.

Ultimele cuvinte ale Printesei Diana

Pompierul Xavier Gourmelon a dezvaluit ca ultimele cuvinte ale printesei inca il bantuie. In ultimele clipe din viata, Lady Di l-ar fi intrebat: “Doamne, ce s-a intamplat?”. Pompierul a mai dezvaluit ca aceasta nu avea sange pe haine, dar a observat ca era ranita la umarul drept.  „Am vazut ca are o ranire usoara la umarul drept, dar, in afara de asta, nu a fost nimic semnificativ. Nu era deloc sange pe ea. Am tinut-o de mana si i-am spus sa fie calma si sa stea nemiscata, i-am spus ca sunt acolo sa o ajut si am linistit-o. Ea a spus: „Doamne, ce s-a intamplat?”, a spus pompierul, potrivit dailystar.co.uk.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din vedete-internationale

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Top

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Trucuri vestimentare pentru mignone

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare